Ethernetový modul GATEWAY-X

Modul GATEWAY-X je universální víceúčelový programovatelný modul sloužící ke zpracování a konverzi datových toků různých linek. Je využíván například k získávání informací ze systémů EZS a EPS a k následnému rozeslání událostí k systémům dálkového dohledu. Dále se využívá například pro ovládání řídicích modulů rozmístěných na lokální síti LAN. V případě systému FARCOM je to například centralizované spínání osvětlení dle společného digitálního snímače osvětlení LX-2.

gatewayK připojení do sítě LAN/WAN slouží rozhraní 10 Base-T se standardním konektorem RJ45 a elektrickou izolační pevností 1kV DC. Je-li modul připojen do sítě LAN/WAN, lze jednoduše pomocí standardního protokolu TCP/IP dálkově modifikovat jeho potřebná nastavení (např. pomocí služby Telnet).

Dále jsou k dispozici 2 komunikační sériové linky s rozhraním EIA/TIA-485 a elektrickou izolační pevností 1,6kV RMS. U druhé z těchto linek je možno softwarově zvolit, zda bude připojena na rozhraní EIA/TIA-485 nebo EIA/TIA-232.

Pro základní vizualizaci stavů modulu slouží indikační panel s LED diodami, pro změny konfigurace pak přepínače pod krytem předního panelu, jsou-li použity.

Poznámka: Tento modul je postaven na platformě Ethernut 1.3g s využitím multitaskového a komunikačního jádra Nut/OS, je možné jej tedy využít i pro vlastní aplikace odběratele.

TECHNICKÉ PARAMETRY

Napájení 12-33 V DC / 
9-24V AC
Příkon 2 W
Krytí IP20
Rozsah pracovních teplot -20°C až 70°C
Mechanické provedení pouzdro s montáží na DIN lištu 35mm
Rozměry 106 x 90 x 58 mm3 (šířka 6 modulů)
Materiál Noryl
Komunikační rozhraní 2 x EIA/TIA-485, 1 x EIA/TIA-232,
1 x Ethernet 10 Base-T
Konektor Ethernet RJ45
Svorkovnice EIA/TIA-485 a napájení řada WAGO 231
Konektor RS232 Canon 9M