SPOLEČNOST

Trakce, a. s.

Hlávkova 428/3
702 00, Ostrava
- Ostrava, Přívoz

Tel.: +420 596 136 893 - 5
Fax: +420 596 136 896
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 Czech Raildays 2014

Ve dnech 17. – 19. 6. 2014 bude vývojové oddělení společnosti Trakce, a.s. vystavovat na Mezinárodním veletrhu Czech Raildays produkty a připravované projekty.

Číst dál...

9. ročník Prezentace vývojového oddělení Trakce, a.s.

Dne 25.9.2013 se uskutečnil 9. ročník Prezentace vývojového oddělení Trakce, a.s. Letošní ročník se konal v Hotelu Vista v Ostravě - Zábřehu.
Konference se zúčastnili zástupci mnoha významných firem a organizací, např. Dopravní podniky v Ostravě a Bratislavě, SŽDC, VŠB - TU Ostrava, Třinecké železárny, Moravia Consult Olomouc atd. a v neposlední řadě také Centrum dopravního výzkumu, v.v.i., jehož zástupce Ing. Pavel Skládaný prezentoval dva projekty, na kterých se Trakce spolupodílí.
Poté, co pracovníci vývojového oddělení představili dalších sedm produktů, proběhl workshop, na kterém byly vystaveny moduly zhotovené tímto oddělením. Zúčastnění měli možnost získat další odborné informace nejen k prezentovaným projektům, ale i k vizím vývoje společnosti Trakce, a.s.

DSC03889

Prezentace produktů

Společnost Trakce, a.s. prezentovala své produkty na 14. Ročníku mezinárodního veletrhu drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy, který se uskutečnil ve dnech 18. – 20.6. 2013 v areálu nákladového nádraží železniční stanice Ostrava hlavní nádraží. K zajímavostem firemního stánku patřil zejména projekt "Systém varování před překážkou na železničním přejezdu", ke kterému byl vystaven prototyp vyhodnocovací jednotky s jednou kamerou a externím signalizačním panelem. K projektům "Řízení tramvajové jednokolejky" a "Řízení tramvajových výhybek" byly vystaveny simulátory, u kterých poskytovali odborné informace pracovníci vývojového oddělení a zájemcům vysvětlovali princip fungování a využití těchto systémů.
Ke všem vývojovým projektů byly vystaveny velkoplošné plakáty popisující funkci jednotlivých systémů, na odborné dotazy odpovídali vývojoví pracovníci.

Prezentace produktů
Prezentace produktů
Prezentace produktů

 

Valná hromada

Dne 1. 12. 2014 se uskuteční valná hromada společnosti Trakce, a. s. v sídle společnosti.

Obnovení provozu v Ostravě

Ve dnech 14.-16.12.2012 byl v rámci plánované výluky na Svinovských mostech v Ostravě demontován systém pro řízení tramvajové jednokolejky a byl obnoven dvoukolejný provoz. 11 měsíční provoz systému MPC-JK byl pak ve spolupráci s DPO, a.s. vyhodnocen jako velice úspěšný.

Instalace systému pro řízení provozu

Ve dnech 14. - 15.1.2012 byl na provizorním jednokolejném tramvajovém úseku na Svinovských mostech v Ostravě naistalován systém pro řízení provozu. Základem tohoto systému je dvojice modulů MPC-JK.